ПНУ, Івано-Франківськ, 9 с. Зміст: Атомні ядра. Ядерні частинки. Заряд і маса ядра. Масове число. Розміри та густина ядра. Енергія зв’язку ядра. Радіоактивність. Основні типи радіоактивних перетворень (та їх характеристика). Основний закон радіоактивного розпаду. Стала розпаду. Період піврозпаду та середній час життя радіонуклідів. Природна радіоактивність. Радіоактивні ряди.
ПНУ, Івано-Франківськ, 10 с. Мета. Ознайомити студентів з основними радіаційно-хімічними ефектами, що відбуваються під час взаємодії радіоактивного випромінювання з речовиною, та механізмами радіолізу в неорганічних та органічних сполуках. Зміст: Вступ Взаємодія заряджених частинок та електромагнітного випромінювання з речовиною, механізм збурення та іонізації молекул речовини...
ПНУ, Івано-Франківськ, 10 с. Зміст: Взаємодія заряджених частинок та електромагнітного випромінювання з речовиною, механізм збурення та іонізації молекул речовини. Радіаційно-хімічні процеси в речовині. Механізм виникнення активних частинок. Радіаційно-хімічний вихід. Радіоліз. Радіоліз розведених водних розчинів неорганічних та органічних сполук. Особливості радіаційних...
ПНУ, Івано-Франківськ, 6 с. Зміст: Радіохімія, як область науки. Розділи радіохімії. Радіонукліди та радіоактивні речовини як об’єкти радіохімії. Етапи становлення радіохімії.
ПНУ, Івано-Франківськ, 7 с. Зміст: Ядерні реакції. Відмінність ядерних реакцій від хімічних. Умови, необхідні для протікання ядерних реакцій. Поділ важких ядер. Ланцюгові ядерні реакції, поняття про критичну масу.
ПНУ, Івано-Франківськ, 9 с. Зміст: Хімія ядерного пального. Основи ядерного паливного циклу. Застосування радіонуклідів у медицині та наукових дослідженнях. Радіаційні технології у промисловості.
ПНУ, Івано-Франківськ, 9 с. Зміст: Радіоекологія. Радіоактивний захист і радіопротектори. Вплив іонізуючого випромінювання на організм людини. Фізико-хімічні і біохімічні порушення. Гостра та хронічна променева хвороба.
ПНУ, Івано-Франківськ, 9 с. Зміст: Одиниці вимірювання інтенсивності радіоактивного випромінювання та дози опромінення. Іонізаційні, сцинтиляційні, фотографічні методи реєстрації випромінювання. Фізичні та хімічні методи реєстрації радіоактивного випромінювання, їх загальна характеристика. Радіонукліди у хімічному аналізі.
ПНУ, Івано-Франківськ, 11 с. Зміст: Радіоактивні елементи і радіоактивні ізотопи в природі. Хімія урану. Радій. Ядерно-фізичні властивості радію. Радон, торій, полоній, астат.
Комментарии