Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Полонська-Василенко Н. Українська історіографія

  • Файл формата djvu
  • размером 8,59 МБ
  • Добавлен пользователем
  • Отредактирован
Полонська-Василенко Н. Українська історіографія
Опубліковано: Мюнхен, 1971 Сторінок: 104 с. Опис: Український Вільний Університет Скрипти: ч. 38
Скорочений курс "Української історіографії" проф. Наталії Дмитрівної Полонської-Василенко розрахований для застосування у Вищій школі і поручається як посібник для тих студентів, що бажають поглибити свої знання з історії України. Авторка розробила цей посібникі використовувала його для своїх лекцій і семінарів з історіографії в 1965-1971 рр. для докторантів і магістрів Філософічного Факультету УВУ (Українського Вільного Університету),будучи тоді його деканом.
Зосереджуючись над розвитком української історичної думки, починаючи від перших літописних відомостей із середини IX ст. (особливо над "Повістю временних літ" і її редакціями), авторка дає огляд київських, новгородських, литовських, галицьких літописів та пізніших московських літописних збірників і історичних творів.
Зокрема велику увагу присвячує вона історії Гетьманщини, оглядові Козацьких літописів і хронік, історичних праць, зупиняючись над монументальним трактатом -"Історією Русів".
Авторка надає також короткий огляд історіографії XIX та XX ст., робить глибокий аналіз розвитку історичної і державницької думки в Україні, здебільшого в працях істориків Київської школи проф. Володимира Антоновича. Окремим розділом розглядає авторка діяльність окремих українських істориків в еміграції, - в Празі, Варшаві, Берліні, Відні,а згодом в США і Канаді.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация