Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Павелко І.І. Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків

  • Добавлен пользователем , дата добавления неизвестна
  • Отредактирован
Павелко І.І. Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків
(Укр. яз. ). Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.07 / Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського. О. , 2007. — 20 с.
Анотація.
Запропоновано особистісно-комунікативний підхід для вивчення та формування гуманістичної спрямованості міжособистісного спілкування.
Розроблено концептуальну модель проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій і агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків.
Визначено психологічні критерії прояву у ньому цих інтенцій і тенденцій.
Обґрунтовано формулу кількісної оцінки типу взаємозв'язку між гуманістичними інтенціями й агресивними тенденціями у спілкуванні.
Виявлено конструктивні (гуманістично-діалогічну, компромісну) і деструктивну (конфліктно-агресивну) стратегії партнерів у міжособистісному спілкуванні.
Розроблено й експериментально перевірено ефективність програми та методики формування гуманістичної спрямованості даного спілкування за умов формувального експерименту.
Зміст і методику навчально-розвивальної програми побудовано відповідно до концептуальної моделі проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій у міжособистісному спілкуванні підлітків і принципів особистісно-комунікативного підходу.
Запропоновано психолого-педагогічні рекомендації психологам, вчителям, які визначають шляхи розвитку гуманістичної спрямованості спілкування як умови подолання або врівноваження агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків.
Зміст.
Теоретичний аналіз проблеми гуманізації міжособистісного спілкування як умови подолання агресивних тенденцій в поведінці учнівської молоді.
Експериментальне дослідження проявів і взаємовідношення гуманістичних інтенцій і агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні і поведінці підлітків.
Формування гуманістичної спрямованості міжособистісного спілкування підлітків як умова подолання їх агресивних тенденцій.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация