Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Ґренджа-Донський В. Твори у 2-х томах

  • Файл формата zip
  • размером 23,51 МБ
  • содержит документ формата djvu
  • Добавлен пользователем
  • Описание отредактировано
Ґренджа-Донський В. Твори у 2-х томах
Ужгород: Карпати, 2004. — 608 + 464 с.
Те, що зробив Ґренджа-Донський як письменник на Закарпатті, назавжди залишиться невід'ємною частиною культурного надбання закарпатських українців. Ім’я Ґренджі-Донського так само нерозривно пов'язане з історією новітньої української літератури на Закарпатті, як ім'я Івана Котляревського з початками новітньої української літератури в центральних та східних областях України, Маркіяна Шашкевича — в Галичині, Юрія Федьковича — на Буковині. Автор дослідження життєвого і творчого шляху Василя Ґренджі-Донського — дочка письменника Зірка, яка проживає у США. В останні десятиліття її зусиллями здійснено дванадцятитомне видання творчої спадщини батька (Видання Карпатського Союзу, Вашингтон, 1981-1992).
Пропоноване двотомне видання вводить нас у складний і багатогранний світ неспокійної творчої натури невтомного національно-культурного подвижника. У пропонованому обсязі художні тексти Василя Ґренджі-Донського в Україні публікуються вперше. Мовно-стилістичні особливості авторського оригіналу збережено.
Перший том містить грунтовну передмову-розвідку дочки письменника Зірки, поеми, драматичні поеми, оперету та історичні повісті В Ґренджі-Донського, наскрізною темою яких є художнє осмислення тернистого шляху українського народу найзахідніших околиць держави упродовж століть, як також — демонстрацію незламності волі та духу, що й уможливило великою мірою утвердження нашої соборності й незалежності.
У другому томі - роман «Сини Верховини» — лебедина пісня Ґренджі-Донського, над створенням якої його й застала смерть. Це — широке епічне полотно про Закарпаття з кінця XIX століття до 1921 року. В ньому колоритно змальовано життя на Верховині в останні роки панування тут Австро-Угорщини в перші роки після приєднання краю до Чехословаччини; яскраво відтворено.побут, звичаї, вірування, прагнення до возз’єднання з усім українським народом, пробудження закарпатців до політичного і культурного життя.
«Назустріч волі» — збірка оповідань про гуцульське повстання 1919.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация