Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Ахевич Н. Леонтовича пісня лунає

  • Добавлен пользователем
  • Отредактирован
Ахевич Н. Леонтовича пісня лунає
Тульчинська ЦРБ. Бібліографічний рекомендаційний список. — Тульчин. — 2010.
90-річна історія Тульчинської народної хорової капели ім. М.Д.Леонтовича тісно пов’язана з історією Поділля та іменем видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича.
Творча спадщина композитора – надзвичайно яскраве і самобутнє явище в українській музичній культурі. Композитор вийшов з народу, весь його доробок заснований на народних піснях, весь він – органічний вияв співучої, поетичної душі рідного народу.
Особливістю творчості М.Леонтовича є те, що основним своїм завданням він ставив розкриття в музиці внутрішнього змісту поетичного тексту пісні. У своїй праці Леонтович обмежився хоровою мініатюрою. За жанром найближчою до композитора була хорова музика. Це зумовлено природою української народної музичної культури, де хоровий спів посідає провідне місце.
Леонтович завжди був організатором і керівником хорів. Народна пісня давала йому матеріал для творчості, народні співці були першими її виконавцями і критиками.
Тульчин став основним місцем життя та творчості М.Д.Леонтовича. Саме цей час був періодом композиторвської діяльності і великих творчих звершень Леонтовича. Після повернення з Києва, він знову береться за вчителювання, працює у трудовій школі, керує самодіяльними хорами, виступає з концертами у військових частинах. У Тульчині Леонтович організовує аматорську хорову капелу.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация