Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Пеленський Є.Ю. Ucrainica в Західно-Европейських мовах: вибрана бібліографія

  • Файл формата djvu
  • размером 3,47 МБ
  • Добавлен пользователем
  • Отредактирован
Пеленський Є.Ю. Ucrainica в Західно-Европейських мовах: вибрана бібліографія
Мюнхен: Бистриця, 1948. — 114 с. — (Записки Наукового товариства імені Шевченка. Т. 158).
Зріст зацікавлення світу політичними, культурними і господарськими питаннями Східної Европи, а зокрема Україною, другою що до величини східно-європейською державою, спонукує нас видати цю працю.
Оця праця, що подає спис вибраних писань про Україну в західно-європейських мовах, має хоч у дечому причинитися до поглиблення цього зацікавлення Україною.
Цей бібліографічний покажчик складався підчас війни, серед найважчих для плідної наукової праці еміграційних умовин: в малому містечку розбитої і від років відтятої від світу Німеччини, отже й без можливости користати з засобів наукових бібліотек. Тут можна було використати лише частково врятований підчас утечі з України бібліографічний матеріял, що на жаль не є повний. Тим то й можливі неточності та недотягнення, які частинно виправдуються наведеними обставинами.
Всеж таки надіюся, що ця праця навіть у такому виді зможе послужити наміченій цілі, а саме влегшити західно - європейським ученим, як також тим українським ученим, що часово здані на західньо-європейські бібліотеки, користування найважнішими працями про Україну в західньо-європейських мовах.
«Запи́ски Науко́вого товари́ства і́мені Шевче́нка» («Записки НТШ») — видання, що його здійснює Наукове товариство імені Шевченка (НТШ) з 1892 року.
«Записки НТШ» є головним серійним виданням товариства за усіх періодів його існування. До розбудови видання особливо приклався Михайло Грушевський, під чиєю редакцією вийшло 107 його томів.
Видання виходило до 1930-х років у Львові. Однак після приходу на Західну Україну влади більшовиків львівське НТШ було розгромлене, а багато українських науковців подалися на еміграцію. Відтак понад 50 наступних томів «Записок НТШ» було видано Науковим товариством імені Шевченка у США.
Видання було відновлене в Україні в 1990 році. Відповідальний редактор нового видання — Олег Купчинський.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация