Коллектив авторов. — М.: Издание И.Д. Сытина и К°, 1886. — 50 с.Дореволюционный красочный альбом малороссийских рисунков для вышивания, выпущенный компанией знаменитого русского издателя и просветителя Ивана Дмитриевича Сытина (1851-1934).
Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
Київ: Мистецтво, 1992. — 160 с.
Альбом присвячено творчості Ксенії Іванівни Колотило – українки, яка вже понад 50 років живе в Австрії. Традиційне мистецтво українців – вишивка – знайшло в її творах не лише продовження, а й розвиток. В альбомі репродуковано роботи майстрині. Вступна стаття знайомить з її життєвим та творчим шляхом.
Автор, видавник, рік видання – невідомі. Відповідно до цільового призначення в альбомі представлені: українські узори на вишивані серветки, узори на українські жіночі сорочки, блузки, суконки, узори на прикраси дитячого одягу, узори для церковного вишивання, узори на українські чоловічі і хлоп’ячі сорочки, узори на прикрашування ужиткових речей.
Львів: Аверс, 2008, - 72 с.
В альбомі подані узори на основі вишивок, їх фрагментів з різних куточків України, збережених у США. Праця передана, як дар Україні, доктору мистецтвознавства, професору Раїсі Володимировні Захарчук-Чугай, яка й упорядкувала та класифікувала вишивки за їх територіальною приналежністю.
Для дослідників та шанувальників української народної вишивки, а...
ЗНАКИ (155 стародавніх українських вишивок) Альбом - Київ: Бібліотечка журналу "Соняшник", 1992 - 72с.
Упорядник та автор вступної статті Тетяна Олексіївна Островська.
Малюнки Членів гуртка «Веретено».
Переклад англійською мовою Катерини Дулгби.
Слайди Всеволода Грабовського.
Слайди на обкладинці Валерія Орлова.
Перед вами книжка, яку уклали діти й дорослі, котрі на все...
Львів: Місіонер, 1996. — 146 с. В цій книзі викладено матеріал довголітньої науково-дослідницької роботи з відновлення давно забутих швів, зокрема городоцького, кучерявого, крученого, різних видів гладі та інших, схематично показано послідовність процесу їхнього виконання. Методом вивчення української вишивки автор грунтується не лише на фіксуванні, картографуванні вишивки як...
Клівленд: Хвилі Дністра, 1980. — 55 с. Вишивка на українських землях виникла дуже давно, може навіть перед християнською добою. Первісна вишивка залежала від домашнього вибору полотна й ниток, фарбованих рослинними барвами та натуральними речовинами. Українську вишивку можна розділити на два роди: лічильну та нелічильну. Лічильна вишивка виконується на рівномірно тканому...