Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Бжезинский З. Большая шахматная доска

  • Добавлен пользователем , дата добавления неизвестна
  • Отредактирован
Бжезинский З. Большая шахматная доска
Збігнєв Бжезинський вважав, що без України РФ не може претендувати на роль світової держави. Що означає "світова держава" за Бжезинським? Він називає чотири принципи, за якими можна визначити, є держава світовою або ні: військовий, економічний, технологічний і культурний. Сьогодні єдиною справді світовою державою є США. Саме ця держава домінує у всіх чотирьох названих сферах. Наприклад, хто контролює всі океани? США. Порівняйте кількість і якість флотів США і РФ. А без контролю над морями і океанами неможливо говорити про світове господство. Так само можна порівняти і решту принципів.
США прагнуть контролювати інші країни світу, але при цьому вони пропонують їм те, чого ніколи не пропонував СРСР і не пропонує сьогоднішня РФ - БУТИ САМИМИ СОБОЮ. Тобто будь-яка країна може абсолютно сама визначати свою державну мову, опікуватися своєю культурою, традиціями, вірою, впроваджувати свої цінності і стандарти життя. Масштаби американської гегемонії є великими, але не глибокими. Гегемонія США має на меті впливати, але не керувати, не контролювати всіх і вся і не нав"язувати (сь). Саме тому люди здебільшого не дуже звертають увагу на вплив, який за всім цим стоїть.
РФ робить все з точністю до навпаки. В усякому разі по відношенню до України, яку беззастережно і недвозначно об"являє "зоною свого впливу", "зоною своїх інтересів".
США взагалі не використовують таких понять у своїй зовнішній
політиці. Вони не намагаються принизити інші країни, зокрема, Україну. На відміну від РФ, де все, що стосується України, обговорюється сьогодні в зневажливому, негативному тоні.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация