Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Боряк Г. (відп. ред.) Акти Волинського воєводства кінця XV-XVI cт. (із зібрання Пергаментних документів Архіву головного актів давніх у Варшаві)

  • Файл формата pdf
  • размером 1,29 МБ
  • Добавлен пользователем
  • Отредактирован
Боряк Г. (відп. ред.) Акти Волинського воєводства кінця XV-XVI cт. (із зібрання Пергаментних документів Архіву головного актів давніх у Варшаві)
Підготовка до друку Андрія Блануци, Дмитра Ващука, Дмитра Вирського (латиномовні документи). — Київ: Інститут історії України НАН України, 2014. — 154 с.
ISBN 978-966-02-7273-6
У книзі досліджується комплекс документів «Акти Волинського воєводства» із зібрання Пергаментних документів Архіву головного актів давніх у Варшаві, матеріали якого хронологічно охоплюють період із 1492 по 1565 рр. До збірника увійшло 29 документів, 16 з яких публікувалися у різних виданнях XIX ст. Це — документи великих князів литовських Олександра Ягеллончика, Сигізмунда І Старого, Сигізмунда ІІ Августа, якими вони жалували волинський нобілітет землями та маєтностями. На їх основі проаналізовано специфіку економічного розвитку Волині наприкінці XV — у першій половині XVI ст.; вивчено особливості здійснення операцій із нерухомістю; виявлено протекціоністські заходи влади щодо підтримки цивілізаційного освоєння регіону, розбудови галузевого господарства, конституювання соціальних груп і т. ін. Документи збірника проливають світло на формування маєткових комплексів волинських шляхетських та князівських родів. Також проаналізовано господарську політику королеви Бони на Волині за період її правління. У збірнику репрезентована цінна інформація про інститути центрального й місцевого управління у ВКЛ та Волинському воєводстві зокрема. Для істориків, мовознавців, викладачів та всіх, хто цікавиться історією України та Центрально-Східної Європи.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация