Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Словник староукраїнської мови XIV-XV ст. Т. 1. А-М

  • Файл формата djvu
  • размером 11,50 МБ
  • Добавлен пользователем , дата добавления неизвестна
  • Отредактирован
Словник староукраїнської мови XIV-XV ст. Т. 1. А-М
Київ: Наукова Думка, 1977. — 630 с.
Словник староукраїнської мови XIV-XV ст. є першим етапом у систематичному описі словникового складу давньої української мови. У словнику подається не тільки максимально повний виклад усіх наявних значень, семантичних відтінків, словосполучень з докладною і в багатьох відношеннях оригінальною розробкою статей службових слів за всіма їх синтаксичними функціями, причому вперше в лексикографічній практиці із зазначенням засвідченої фонетичної і навіть графічної варіантності слів, що матиме велике наукове і практичне значення для вивчення історичної граматики і фонетики української мови. Взаємопов’язування словотворчих варіантів синонімічних слів, застосоване в словнику, полегшує користування ним з науково-дослідною і практичною метою.
Словник є базою і для етимологічних досліджень, і для порівняльного вивчення слов’янських мов, зокрема процесів взаємодії слов’янських мов та їх контактів з іншими слов’янськими та неслов’янськими мовами.
Словник базується на матеріалах актової мови, що сформувалася на спільній українсько-білоруській мовній основі. Важко переоцінити його значення і для різнобічного вжитку на молдавському і румунському науково-культурному грунті. Цінні інформації знайдуть собі в ньому і дослідники історії та культури Литви і Польщі.
  • Чтобы скачать этот файл зарегистрируйтесь и/или войдите на сайт используя форму сверху.
  • Регистрация