Зарегистрироваться
Восстановить пароль
FAQ по входу

Seretny Anna. A co to takiego? Obrazkowy słownik języka polskiego

  • Файл формата pdf
  • размером 5,44 МБ
  • Добавлен пользователем
  • Отредактирован
  • Скачан 138 пользователями
Seretny Anna. A co to takiego? Obrazkowy słownik języka polskiego
Издательство: UNIWERSITAS
Год: 2008
Количество страниц: 254
A co to takiego? Słownik.
Nieoceniona pomoc w nauce języka polskiego. Wszystkie artykuły hasłowe zawarte w słowniku zdefiniowane są za pomocą kolorowych tablic i obrazków.
„A co to takiego? Obrazkowy słownik języka polskiego adresowany jest zarówno do tych, którzy naukę rozpoczynają, jak i do tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją znajomość polskiego słownictwa bądź utrwalić już poznane słowa. Prezentuje znaczenie około 2000 jednostek leksykalnych, wśród których najliczniej zilustrowane zostały rzeczowniki, ale reprezentowane są także czasowniki, przymiotniki oraz zaimki.
Materiał leksykalny słownika został przedstawiony w 32 polach tematycznych, uwzględniających naturalny kontekst użycia poszczególnych wyrazów, co ułatwia ich identyfikację oraz zapamiętanie.
Na końcu słownika zamieszczony został indeks alfabetyczny wszystkich jednostek leksykalnych definiowanych przez słownik, wraz z informacją, na której tablicy (lub tablicach) dana jednostka została zilustrowana. Każdy artykuł hasłowy indeksu zawiera informację, do jakiej części mowy dany wyraz należy. Poza tym podany jest rodzaj rzeczownika, a następnie pełne formy dopełniacza i miejscownika liczby pojedynczej. W wypadku rzeczowników męskoosobowych słownik dodatkowo podaje mianownik liczby mnogiej. Ponadto indeks zawiera odpowiedniki polskich słów w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.